مطالعه ارتباط بین ساختار مالکیت و مدیریت موجودی‌ها

قسمتی از متن پایان نامه :

2-3-5- مدیریت به موقع موجودی‌ها

در سیستمهای سنتی تولید، موجودی‌هایی از مواد خام و قطعات، کالاهای نیم ساخته و کالاهای آماده فروش نگهداری می گردد تا پیش روی امکان در دسترس نبودن اقلام مورد نیاز، ایمنی لازم وجود داشته باشد. اما در سالهای اخیر مدیران و واحدهای صنعتی پی برده‌اند که نگهداری موجودی‌های ایمنی هزینه قابل توجهی را در بر دارد. زیرا نگهداری موجودی‌ها موجب مصرف منابع ارزشمند می گردد و هزینه‌های مخفی را ایجاد می کند. پس، بسیاری از واحدهای تولیدی در کشورهای صنعتی، نحوه تولید و مدیریت موجودی‌های خود را تغییر داده و استراتژی جدیدی را برای کنترل جریان و فرآیند تولید به موقع اجرا گذاشته‌اند که مدیریت به موقع موجودی‌ها [1] نامیده می گردد. در این استراتژی ، مواد خام و قطعات هنگامی خریداری یا ساخته می گردد که در مراحل مختلف فرآیند تولید مورد نیاز باشد. این نحوه تولید و مدیریت موجودی‌ها ، به دلیل کاهش سطح موجودی‌ها ، موجب صرفه جوی‌های قابل توجهی در هزینه‌ها شده می باشد. به همین ترتیب ، کالاهای نیم ساخته مورد نیاز در هریک از مراحل تولید قبل از این که در مرحله بعدی لازم باشد تولید نمی‌گردد. کالاهای ساخته شده هنگامی تولید می گردد که برای تامین سفارش مشتریان ضرورت باشد.[2]

ویژگی‌ها عمده سیستم مدیریت به موقع موجودی‌ها در فرایند تولید به تبیین زیر می باشد:

  1. سرعت یکنواخت و هموار تولید. یکی از هدفهای با اهمیت سیستم JIT، برقراری جریان تولید می باشد که با خرید مواد و کالاها از فروشندگان شروع و با تحویل کالا به مشتریان تمام می گردد. سرعت‌های در حال نوسان تولید، موجب تاخیر یا ایجاد موجودی‌های بیش از اندازه کالاهای در دست ساخت

می گردد. این هزینه‌های بدون ارزش افزوده[3]، در سیستم حذف می شوند یا به نحو چشمگیری کاهش می‌یابند.

  1. مراحل متناسب فرایند تولید در سیستم JIT کالاها درهریک از مراحل تولید تنها هنگامی ساخته می گردد که در مرحله بعدی مورد نیاز باشد. در این صورت، موجودی کالاهای در دست ساخت بین مراحل تولید کاهش می‌یابد یا کلاً حذف می گردد. در نتیجه، مدت انتظار و هزینه‌های بدون ارزش افزوده آن کاهش می‌یابد.

روش تولید مذکور دربالا از آخرین مرحله تولید شروع می گردد. هنگامی که مواد قطعاتی در آخرین مرحله مونتاژ مورد نیاز می باشد، پیامی به مرکز فعالیت ماقبل ارسال می گردد تا مواد و قطعات مورد نیاز را ظرف چند ساعت آینده تحویل نمایند. این طرز کار در تمامی مراحل تولید تا اولین مرحله ادامه می‌یابد. پس، هیچ کالایی قبل از دریافت پیام از مرحله تولیدی مابعد ساخته نمی‌گردد، موجودی‌ها اضافه نمی‌گردد و فرآیند تولید جریانی همواره و یکنواخت خواهد داشت.

    شما می توانید مطالب مشابه این مطلب را با جستجو در همین سایت بخوانید

  1. خرید یا تولید مقدار نسبتا کم. در سیستم JIT کالاها به مقصود ایجاد موجودی انبار خریداری یا ساخته نمی‌شوند و تنها هنگام ضرورت برای تهیه یا ساخت آن اقدام می گردد. نتیجه این کار، کاهش فضای انبار مورد نیاز و زمان عاطل و همچنین هزینه‌های بدون ارزش افزوده آن می باشد.
  2. راه اندازی سریع و کم هزینه ماشن آلات. با در نظر داشتن تولید مقادیر نسبتا کم در هنگام ضرورت، لازم می باشد که بتوان راه اندازی ماشین آلات را به سرعت انجام داد. فن آوری پیشرفته تولید و کنترل ماشین‌ها توسط کامپیوتر به دستیابی به این سرعت کمک می کند.
  3. کیفیت بالا برای مواد اولیه و کالاهای ساخته شده. اگر قرار می باشد کالاها و قطعات هنگام نیاز در دسترس قرار گیرد، لازم می باشد که کیفیت آن نیز در سطحی قابل قبول باشد. زیرا اگر این طور نباشد، خط تولید دچار وقفه و مبالغ با اهمیتی از هزینه‌های بدون ارزش افزوده ایجاد می گردد. به علاوه، زیرا موجودی بسیار کمی از کالاهای ساخته شده نگهداری می گردد لازم می باشد که کیفیت آن نیز در سطح بالا و قابل قبول باشد. به این دلیل، سیستم کنترل جامع کیفیت[4] غالبا با سیستم JIT همراه می باشد.
  4. سیستم اثر بخش نگهداری تجهیزات. نظر به این که کالاهای مورد نیاز مشتریان بایستی به موقع ساخته گردد، نمی‌توان خرابی تجهیزات و توقف فرآیند تولید را به آسانی تحمل نمود. با این ترتیب، ایجاد سیستم نگهداری مستمر و اثر بخش تجهیزات و ماشین آلات یک ضرورت به شمار می رود که به نوبه خود از خرابی تجهیزات و توقف تولید تا حد امکان جلوگیری می کند.
  5. بهبود سیستم تولید از طریق کار گروهی. حفظ توان رقابت در بازارهای جهانی ایجاب می کند که واحدهای تولیدی همواره در جستجوی راه‌هایی برای بهبود کیفیت محصولات، افزایش کارآیی عملیات و حذف هزینه‌های بدون ارزش افزوده باشد. این دستاوردها به بهترین شکل ممکن می‌تواند از طریق کار گروهی حاصل گردد و بسیاری از واحدهای تولیدی ازطریق ایجاد سیستمهای انگیزش، این وضعیت را در واحد خود ایجاد می‌کنند.
  6. تنوع مهارت‌های کارکنان و انعطاف تجهیزات. اجرای سیستم JIT ایجاب می کند که تجهیزات تولید انعطاف لازم را برای تولید کالاهای متنوع داشته باشد و کارکنان نیز مهارت‌های متنوع را برای کار با این تجهیزات کسب نمایند. با دسته بندی ماشین آلات در واحدهایی که قادر می باشد مجموعه ای از کالاها را با فن آوری مشابه تولید کند، کارگران دارای مهارت‌های متنوع نیز می‌توانند با این ماشین آلات کار نمایند. این دسته بندی غالبا با اصطلاح فنی آوری گروهی[5] مورد تصریح قرار می‌گیرد.

[1] Just –in-time inventory management

[2] مدیریت به موقع موجودیها(JIT) اولین بار توسط شرکت تویوتای ژاپن ارائه و معروف گردید. اما امروزه در اغلب شرکتهای موفق کشورهای صنعتی این سیستم اجرا و موجب صرفه جوییهای قابل توجهی در هزینه ها می گردد.

[3] Nov – value added costs

[4] Total quality control(TQC)

[5] Group technology

سوالات یا اهداف پایان نامه :

 اهداف پژوهش:

اهداف اساسی این پژوهش عبارت‌اند از:

تبین ارتباط مالکیت نهادی و مدیریت موجودی‌ها

تبیین ارتباط مالکیت مدیریتی ومدیریت موجودی‌ها

تبیین ارتباط سهامدار عمده ومدیریت موجودی‌ها

تبیین ارتباط مالکیت دارندگان بیش از 5% سهام ومدیریت موجودی‌ها

مطالعه ارتباط بین ساختار مالکیت و مدیریت موجودی‌ها

پایان نامه - تز - رشته حسابداری