: چیزی که شما واسه پاک کردن روده بزرگ باید بدونین

: آبیاری روده بزرگ صدای باحالی نداره اما پزشکان ادعا می کنن که پاکسازی روده بزرگ می تونه فواید سلامتی زیاد مانند هضم بهتر و کاهش وزن رو جفت و جور می کنه. با این حال، انجام آبیاری روده بزرگ بدون خطرات نیس مانند خیلی از راه های زندگی، باید اونو به دقت و با نزدیک شدن، به علم کافی از خطرات بالقوه انجام داد.

 

پاک کردن روده بزرگ چیه؟

پاکسازی روده، هم اینکه به عنوان آبیاری کولون یا آب درمانی روده شناخته شده شامل وارد کردن مایعات به روده بزرگ واسه حذف زباله ( مدفوع ) است این عمل که از زمانای قدیم بوده و از منافع اون به این خاطره که زباله های گوارشی می تونه یه سم واسه بدن باشه.

امتیازات پاکسازی روده چست؟

پزشکان از پاک کردن روده بزرگ می گن شما می تونین از امتیازات زیاد که با نابود کردن سموم از دستگاه گوارش ایجاد میشه بهره مند شید اونا می گن که نه فقط از دست دادن وزن ممکن است بلکه بهبود در هضم غذا، افزایش انرژی و تفکر روشن تر ایجاد می شه.

خطرات بسیاری در پاکسازی روده هست

فهرست خطرات بالقوه مربوط به پاکسازی روده بزرگ بسیار طولانی تره.
کم شدن آب بدن – در حالی که بعضی از کاهش وزنا مربوط به پاک کردن روده بزرگه به دلیل حذف مواد زائد، اونم باعث حذف مایعات می شه کم شدن آب بدن می تونه به مشکل کلیه در موارد شدید منجر شه.
نبود تعادل الکترولیت – پاک کردن روده بزرگ می تونه تعادل الکترولیتا مانند پتاسیم و سدیم در بدن رو عوض کنه. این مواد شیمیایی حمل سیگنالای الکتریکی در سراسر سلول و نبود تعادل می تونه به از دست دادن هوشیاری و هم اینکه آسیب کلیوی منجر شه.
نبود تعادل باکتری و عفونت – پاک کردن روده بزرگ به طور بالقوه می تونه باکتریای ناسالم رو به دستگاه گوارش تحتانی با به کار گیری وسیله و مایعات دعوت کنه. اونا هم اینکه باکتری سالم که می تونه که با عفونت مقابله کنه رو دور می کنه.
روده سوراخسوراخ شدن روده وقتی اتفاق میفته که یه پارگی در دیواره روده تحتانی اتفاق می افته. این یه اورژانس پزشکی حساب می شه. با وجودی که علائم با تب، درد، لرز و تهوع شروع می شه می تونه با پیشرفت کردن، حتی کشنده هم باشه.

نکاتی واسه تمیز کردن ایمن روده

اگه شما از خطرات آگاه هستین و هنوزم علاقه مند به پاکسازی روده بزرگ هستین کارایی که شما می تونین انجام بدین تا مشکلات احتمالی به وجود اومده به وسیله مریضی رو کم کنه هست.
در شروع با دکتر خود گفتگو کنین. بعضی افراد ممکنه در خطر بیشتری واسه مشکلات باشه.
مقدار زیادی مایعات بخورین. نوشیدن مقدار زیادی آب واسه جلوگیری از کم آبی بدن، قبل و بعد از پاکسازی خوبه.
دکتر خود رو عاقلانه انتخاب کنین. هیچ مورد ارسال مجوز واسه بهداشت کولون وجود نداره اما بعضی از آموزش کمکای اولیه و  CPR لازمه.
FDA لوازم پاکسازی روده بزرگ رو به انتقال باکتری به دلیل عقیم سازی ناجور در رابطه می دونه. مطمئن شین که متخصص سلامت شما یه روال ضد عفونی مناسب و از لوازم یه بار مصرف در هر زمان استفاده می کنه.
جانشین
علاوه بر پاک سازی روده بزرگ با آبیاری سنتی، اجناس بسیاری در بازاره که ادعا می کنن واسه ارائه امتیازات مشابه از راه مکملای خوراکی هست. این ممکنه در کپسول، پودر و یا چای اومده و شامل الیاف گیاهی و مسهل طبیعیه.
اگه شما  از مکملای خوراکی استفاده می کنین با دکتر خود صحبت کنین.

منبع :