آنفلوانزای مرغی، ماکیان رو گرفتار می کنه و عامل تولید کننده اون ویروسیه که با ساختار فیزیکی پرندگان موافق شده. با وجود اینکه این مریضی مخصوص ماکیانه، اما در سالای گذشته این ویروس به گونه های دیگه جانداران هم منتقل شده و موجب ابتلای آدما به این مریضی شده.

این ویروس بیشتر در فضولات پرندگان یافت می شن و مرغدارانی که این ویروس رو تنفس می کنن به اون گرفتار می شن.

انتقال این مریضی از آدم به آدم بسیار با احتمال خیلی کم اتفاق میفته. چیزی که این مریضی رو واسه آدم خطرناک می کنه، اینه که ویروس اون به شکلی دچار جهش ژنتیکی و تغییر رفتار شه که بتونه از انسانی به آدم دیگه منتقل شه. در این صورت گسترش مریضی بسیار گسترده می شه. خطرناک تر از این وضعیت اون هستش که ویروس مرغی بتونه فردی رو آلوده کنه که همزمان به مریضی آنفلوآنزای انسانی  مبتلاست. اگه ژنای ویروس مرغی و انسانی در این شرایط با همدیگه ترکیب شن، ویروس می تونه از یکی به یکی دیگه منتقل شه و در نتیجه یه آنفلوانزای عالم گیر شایع می شه.

تقریبا هیچ فردی به طور طبیعی در برابر ویروس جدید مصونیت نداره. در حالی که این ویروس می تونه ظرف ۶ ماه به همه مناطق جهان برسه. هیچکی نمی دونه ما چقدر به زمان این اپیدمی احتمالی جهانی نزدیک هستیم، اما خیلی از محققان میگن که ما به این نقطه می رسیم، چون که به نظر می رسه همه گیری آنفلوانزا در سیکلای ۲۵ ساله به وقوع می پیوندن و آخرین دوره اون در سال ۱۹۶۸ بوده.

چیزی که نگرانیا رو در این اواخر بیشتر کرده اینه که آنفلوانزای مرغی آلوده کردن پستانداران رو از جمله پلنگا و ببرها رو شروع کرده.

واسه جلوگیری از احتمال دچار شدن به آنفلوآنزای پرندگان، باید غذاهای شامل گوشت ماکیان رو در دمای ۷۰ درجه سانتیگراد و دست کم به مدت نیم ساعت بپزید و واسه پیشگیری از مریضی آنفلوآنزای پرندگان از مصرف تخم مرغ نیم پز و خام هم دوری شه.

یه بررسی گذشته آزمایشگاهی نشون داد که ویروس آنفلوانزای مرغی می تونه در میان گربه ها هم رد و بدل شه. هم اینکه این ویروس تونسته اردکا رو بدون بروز مریضی و علائم ظاهری اون آلوده کنه. این خطر آلودگی مرغداران رو زیاد می کنه.

علائم مریضی

در مورد علائم مریضی باید گفت، اول با یه تب ناچیز، سردرد و درد مفاصل شروع می شه. تب مریض ممکنه به مدت یه روز فروکش کنه. مریض به سختی تنفس می کنه و کم کم سرفه ها شروع می شه.

همزمان با کم رسیدن اکسیژن به مغز در اثر اشکال در تنفس حالت کُما و مرگ داره. از اونجا که علائم آنفلوانزای مرغی بسیار مشابه آنفلوانزای معمولیه، خطر اون اینه که ممکنه پزشکان نتونن فرق اونا رو تشخیص بدن.

اما اگه این مریضی ظرف ۴۸ ساعت تشخیص داده شه و مریض تحت درمان خاص مریضی مانند مصرف داروی ضد ویروسی TAMIFLU قرار گیرد، مریض معمولا بهبودی کامل بدست می آورد.

تا کنون به خاطر توقف این مریضی میلیونا مرغ، جوجه و اردک در کشورای آلوده شده آسیایی و ترکیه به خاطر کاهش خطر دچار شدن در میان پرندگان و آدمای سالم، کشتار شدن. نجات و پاک سازی در مناطق مستعد و ضعیف مانند مرغداریا و مزارع زیاد شده.

هم اینکه از پزشکان خواسته شده تا نسبت به علائم مریضی در بیماران کنجکاوتر بوده و اونا رو تحتِ کنترل دقیق داشته باشن.

با این حال سازمان جهانی بهداشت اخطار داده که اگه الان این مریضی شایع شه، هیچ کشوری واسه مقابله با اون چه از نظر دارویی و چه از نظر واکسینه کردن آماده نیس.

اگه گوشت مرغ به طور کامل بپزه و خام نباشه، امکان انتقال این مریضی از راه خوردن گوشت مرغ آلوده وجود نداره.

در مورد جفت و جور واکسن واسه این مریضی باید گفت محققان در مراحل بسیار اولیه آزمایش یه واکسن علیه زنجیره H5N1 از آنفلوانزای مرغی هستن که در آسیا در حال گردشه.

اگه یه حالت عالم گیر از این زنجیره در سال آینده و سالای آینده بروز کنه، میلیونا تن در اروپا و آمریکا و میلیاردها تن دیگه در بقیه نقاط جهان به این واکسن دسترسی ندارن. هم اینکه دولتای هر کشور باید تصمیم بگیرن چه گروهی از جامعه واسه تزریق این واکسن در اولویت قرار دارن که این تصمیم بستگی به این داره که بخوان مرگ و میر احتمالی رو کم کنن، آسیب جوامع رو به کمترین حد ممکن برسانند و یا آسیب اقتصادی از این اپیدمی رو کم کنن.

در مورد یه تلاش بین المللی واسه مقابله با این ویروس باید یادآوری کرد که نوامبر سال ۲۰۰۴، سازمان جهانی بهداشت تو یه درخواست قطعی از دولتا خواست تا در جهت تولید و پخش واکسن مریضی دست به کار شن.

الان درحدود ۱۰ شرکت در حال کار کردن روی جفت و جور واکسن این مریضی هستن و بسیار هم انتظار میره که در سال جاری آزمایشای بالینی در این مورد رو شروع کنن.

در مقایسه با سارس باید گفت، آنفلوانزای مرغی برخلاف سارس  به صورت دوره ای در حال گردشه، اما سارس رو میشه واسه یه مدت تحتِ کنترل قرار داده و گسترش اونو متوقف کرد.

واسه رفع وجود احتمالی ویروس آنفلوآنزای پرندگان، باید غذاهای شامل گوشت ماکیان رو در دمای ۷۰ درجه سانتیگراد و دست کم به مدت نیم ساعت بپزید و واسه پیشگیری از مریضی آنفلوآنزای پرندگان از مصرف تخم مرغ نیم پز و خام هم دوری شه. هم اینکه در صورت دیدن پرنده تلف شده درمحل زندگی خود، بدون این دست اون دست کردن اونو به نزدیک ترین مرکز بهداشتی درمانی یا خونه بهداشت اطلاع بدین.

*

منبع : tebyan.net